Gallup, dünya genelinde ülke ülke kişilere “Dün günün çoğunluğunda sayacağımız duyguları hissettiniz mi?” diye sorarak öfke, stres, neşe gibi duyguların ülkelere göre ortalama yoğunluğunu göstermeye çalıştığı bir çalışma yayınladı. Biz de bu haftaki bültenimiz dünya genelinde ve Türkiye özelinde öne çıkan duygusal durumlara ayırdık.

Keyifli okumalar!

Türkiye’nin yaklaşık yarısı (%48’i) “Geçtiğimiz gün öfkeli hissettiniz mi?” sorusuna “Evet” cevabını vererek dünya genelinde en öfkeli 2. ülke oldu.

En öfkeli hisseden ilk 15 ülke için tıklayınız.

Türkiye’nin yaklaşık yarısı (%49’u) “Geçtiğimiz gün üzgün hissettiniz mi?” sorusuna “Evet” cevabını verdi. Böylece Türkiye dünya genelinde en üzgün 3. ülke oldu.

En üzgün hisseden ilk 15 ülke için tıklayınız.

Türkiye’de her 100 kişiden 64’ü, “Dün kendinizi stresli hissettiniz mi?” sorusuna olumlu yanıt vererek, dünyanın en stresli hisseden 3.ülkesi oldu.

En stresli hisseden ilk 15 ülke için tıklayınız.

Kendini günün çoğunda keyifli hissedenlerin oranının en yüksek olduğu ülke %89 oranla İzlanda oldu. 100 kişiden yalnızca 33’ünün bir önceki gün kendini keyifli hissettiğini söylediği Türkiye ise sondan 3. ülke oldu.

En keyifli hisseden ilk 15 ülke için tıklayınız.

Bir önceki gün sabahtan akşama yaptıklarını düşündüklerinde, kendilerini en iyi şekilde dinlenmiş hisseden kişilerin en yoğun olduğu ülke Endonezya oldu. 100 kişiden 54’ünün iyi dinlenemediğini düşündüğü türkiye ise sondan 2. sırada yer aldı.

En iyi dinlenmiş hisseden ilk 15 ülke için tıklayınız.

İlk sırada yer alan Honduras’ta her 10 kişiden 9’u bir önceki gün en az bir defa güldüğünü, gülümsediğini ya da kahkaha attığını söylerken; Türkiye’nin %63’ü bir önceki gün gülmediğini söylüyor.

En çok gülen ya da gülümseyen ilk 15 ülke için tıklayınız.

Diğer Yazılar

Yok Oluşun Eğişinde: 1,56 Dünyamız Var Gibi Yaşıyoruz!

10 Ağustos 2022

WWF’in Living Planet Report verilerine göre, biyoçeşitlilik son 50 yıldır düşmeye devam ediyor. Memeli, kuş, amfib...

Oku

Türkiye ve Dünyada Y ve Z Kuşakları (2022)

9 Ağustos 2022

1980’li yılların başlarından 1990’ların ortalarına kadar bir aralıkta doğan, X kuşağının ardından gelen ve “Millennials”...

Oku

Y ve Z Kuşaklarını En Çok Endişelendiren İlk 5 Konu (Türkiye vs. Global)

8 Ağustos 2022

Türkiye’de ve dünya genelinde Y ve Z kuşaklarını en çok endişelendiren konuların başında hayat pahalılığı yer aldı...

Oku
Blog'a Dön