HAKKIMIZDA

Veri Kaynağı, Türkiye’ye dair sosyo-ekonomik verileri kamuya açık resmi kaynaklardan derleyerek toplumun tüm kesimlerinin kullanımına sunan bir İzlemedeyiz projesidir. verikaynagi.com adresi ve sosyal medya kanalları üzerinden yayın yapan çalışmanın amacı, veri temelli bir tartışma ortamının yaygınlaşmasına ve açık veriye ulaşımla ilgili farkındalık oluşmasına katkı sağlamaktır.

İzlemedeyiz 

Merkezi İstanbul’da bulunan İzlemedeyiz, 16 Ocak 2014 tarihinde kurulmuştur. O günden bu yana Türkiye’nin yönetişim kapasitesinin gelişmesi için veri temelli sosyal yayıncılık ve kapasite geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

İzlemedeyiz, daha şeffaf ve hesap verebilir bir Türkiye amacıyla, Türkiye’nin ilk kurumsal doğruluk kontrolü çalışması olan Doğruluk Payı aracılığıyla başladığı çalışmaları arasına 2017 yılında Veri Kaynağı’nı da eklemiş ve doğruluk kontrolü, veri derleme, veri görselleştirme ve kapasite artırımı gibi çalışmalarla faaliyetlerini yürütmektedir.

İzlemedeyiz; çeşitli veri temelli projelerle Türkiye’de toplumsal tartışma ortamının veri odaklı gelişmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır.

Künye

İmtiyaz Sahibi

İzlemedeyiz Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı

Batuhan Ersun
batuhan@verikaynagi.com

Proje Koordinatörü
Pelin Karakoca
pelin@verikaynagi.com

Dijital Koordinatör
Denizcan Sarı
denizcan@verikaynagi.com

Dijital İçerik Uzmanı

Cemre Ünaldı
cemre@verikaynagi.com

Video Editörü
Uğurcan Akın
ugurcan@verikaynagi.com

 

Caner Gözübüyük
caner@verikaynagi.com

Teknik Altyapı
Revolvia
getintouch@revolvia.com

İletişim

iletisim@verikaynagi.com

+90 212 243 5963
+90 541 463 47 66 (Whatsapp)

Beyoğlu/İstanbul