HAKKIMIZDA

Veri Kaynağı, Türkiye’ye dair sosyo-ekonomik verileri kamuya açık resmi kaynaklardan derleyerek toplumun tüm kesimlerinin kullanımına sunan bir İzlemedeyiz projesidir. verikaynagi.com adresi ve sosyal medya kanalları üzerinden yayın yapan çalışmanın amacı, veri temelli bir tartışma ortamının yaygınlaşmasına ve açık veriye ulaşımla ilgili farkındalık oluşmasına katkı sağlamaktır.

İzlemedeyiz 

16 Ocak 2014 yılında kurulan Ortak Gelecek için Diyalog Derneği, 30 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirdiği 2. Olağanüstü Genel Kurul sonrasında, üyelerinin oy birliği ile aldığı kararla birlikte İzlemedeyiz adını almıştır.

Merkezi İstanbul’da bulunan İzlemedeyiz, Türkiye’nin yönetişim kapasitesinin gelişmesi için veri temelli sosyal yayıncılık ve kapasite geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

İzlemedeyiz, daha demokratik ve şeffaf bir Türkiye amacıyla, Türkiye’nin tek doğruluk kontrolü çalışması olan Doğruluk Payı aracılığıyla, iddia ve vaat kontrolleri, veri madenciliği ve kapasite artırımı gibi çalışmalarla faaliyetlerini yürütmektedir.

İzlemedeyiz; Doğruluk Payı başta olmak üzere çeşitli projelerle Türkiye’de veri temelli siyasi tartışma ortamının gelişmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır.

Künye

İmtiyaz Sahibi

İzlemedeyiz Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı
Baybars Örsek
baybars@verikaynagi.com

Genel Koordinatör
Batuhan Ersun
batuhan@verikaynagi.com

Proje Koordinatörü
Asya Durmaz
asya@verikaynagi.com

Dijital Operasyonlar Koordinatörü
Denizcan Sarı
denizcan@verikaynagi.com

Dijital İçerik Uzmanı

Cemre Ünaldı
cemre@verikaynagi.com

Video Editörü
Uğurcan Akın
ugurcan@verikaynagi.com

Teknik Altyapı
KOC apps
getintouch@kocapps.com

Mali Danışman
STK Master
info@stkmaster.com

İletişim

iletisim@verikaynagi.com

+90 212 243 5963
+90 534 794 0839 (Whatsapp)

Firuzağa Mah. Cezayir Çıkmazı Zeki Paşa Apt. No:4 D:4 Beyoğlu/İstanbul